Header-Alpina-02

Materiály

180°+ View

Kombinace zaoblení čoček ve spojení se speciálním rámem brýlí zaručí větší jak 180° rozhled.

2 Component Design

Kombinace pevného rámu, měkkých pogumovaných nožiček a nosních opěrek zlepšuje usazení brýlí na obličeji a zvyšuje pohodlí při nošení.

3D Fit

Tenký pásek umístěný zevnitř helmy na zátylku, který mění pozici regulačního prvku Run System. Lze nastavit do 5 různých výšek.

Adaptable nosepad

Pogumovaná nastavitelná nosní opěrka zaručuje, že brýle výborné sedí bez ohledu na tvar nosu. Pogumovaný povrch zabrání sklouzávání brýlí.

Adjustable Inclination

Nastavitelné nožičky umožňují přizpůsobení brýlí jak namáhavým výstupům, tak rychlým sestupům.

Airframe Venting System

Ventilační systém.

Airstream Control

Proud vzduchu je snadno regulovaný otevíráním či zavíráním ventilačních průchodů dokonce i v lyžařských rukavicích.

Case Inclusive

Dodáváno s pouzdrem.

Ceramic Shell

Vrchní vrstva helmy vyrobená z velmi pevného polykarbonátu. Skořepina je odolná proti nárazu a poškrábání.

Cold Flex

Ohybatelné konce nožiček jsou z protiskluzného silikonu a lze je natavit individuálním potřebám sportovce.

Comfort Frame

Okraje skel jsou anatomicky tvarované, aby ideálně seděly Vašemu tvaru obličeje.

Doublelens Thermoblock

Dvojitá skla pro lepší tepelný komfort.

Edge Protect

Edge Protect je polykarbonový plát, který je upevněn na okraj helem, které jsou vyrobeny IN-MOLD technologií. Toto je klíčový doplňující ochranný prvek při bočním nárazu, který však také chrání helmu proti poškození při každodenním užívání.

ERGO3

ERGO3 umožňuje přesné nastavení helmy na míru. Jedná se o velikost helmy, nikoliv o její obvod. Spirálovitý systém umožňuje nastavit helmu tak, aby perfektně sedla okolo celé hlavy. To vede ke zvýšení komfortu a pocitu bezpečí.

Ergomatic

Systém nastavení helmy ERGOMATIC lze ovládat i v lyžařských rukavicích – helmu lze povolit při jízdě na vlaku, a opět utáhnout před jízdou dolů – systém je zajištěný, aby se nepovolil při jakémkoliv pádu.

Flexible Frame

Brýle s rámem Flexxy jsou velmi flexibilní a vydrží prakticky vše. Flexibilní rámy jsou užívány hlavně u dětských brýlí.

Floating

Brýle se nepotopí a zůstanou plavat na hladině.

Fogstop

Speciální nátěr čoček proti jejich zamlžování.

Hardshell

Helmy s HARDSHELL mají ABS systém odolný proti nárazu a polykarbonátovou vnější strukturu navazující na EPS vnitřní části. Díky této kombinaci jsou helmy mimořádně pevné, ale i poskytují výbornou ochranu proti chladu.

Headband Inclusive

Brýle drží na hlavě pomocí pásku.

HI-EPS

Vnitřní část každé helmy ALPINA se skládá z HI-EPS (“High Expanded Polystyrene”) materiálu. Tento mikroporézní materiál poskytuje maximální ochranu. Materiál neabsorbuje vodu ani pot, čímž nedochází ke snížení ochranné funkce. Materiál funguje na bázi mikroskopických vzduchových kapes, které absorbují energií z nárazu.

Highvent Visor

Speciálně vytvarovaný štít helmy pro lepší průraz vzduchu.

Hinge Band

Elastický pásek je uchycen pohyblivými háčky po stranách sjezdových brýlí. Brýle příjemně sedí, zejména při kombinaci s helmou.

Hybrid Tec

HYBRID technologie kombinuje výhody technologií INMOLD a HARDSHELL. Spodní část helmy je vyrobena technologií INMOLD - je velice lehká a dobře absorbuje sílu nárazu. Horní část je tvořena ze dvou neoddělitelných částí, a to z velice pevné a nárazuvzdorné polykarbonátové skořepiny a výplně HI-EPS. Helmy s touto technologií mají vylepšený systém odvětrávání a patří mezi nejbezpečnější helmy.

Hybridmirror

Mírně zrcadlové keramické čočky se 100% UV-A, -B a -C ochranou a ochrannou vrstvou proti zamlžení.

Hydrophobic lens

Hydrofobní nanostruktura čoček způsobuje, že voda se na čočce zformuje do kapek a v mžiku steče, a s ní i jakékoliv nečistoty. Toto zanechává brýle suché a čisté.

Changeable Interior

Všichni kdo lyžují, se také potí, zvláště na hlavě. Proto mají helmy Alpina vyměnitelnou vnitřní vrstvu. Je snadno vyjmutelná, omyvatelná ve vlažné mýdlové vodě a poté, co uschne, může být bezprostředně vložena opět do helmy.

Changing Lens System

Tento systém umožňuje rychlou a jednoduchou výměnu čoček v závislosti na světelných podmínkách: čiré pro špané počasí, oranžové pro rozptýlené světlo a tmavé pro jasné světlo.

Inmold Tec

IN-MOLD technologie je název pro proces, kterým je vyráběna vnitřní ochranná část helmy. Helmy s In-Mold technologií jsou tvořeny z pevné polykarbonátové skořepiny s Hi-Eps granulátem, který je pevně a neoddělitelně spojen se skořepinou pomocí vysoké teploty a tlaku.

Jet Vision

Modní, praktické a pohodlné upevnění zorníku přímo na helmu.

Magnetic Lens

Dva páry různě zatmavených magnetických čoček vám zajistí perfektní viditelnost za slunce i za mlhy. Magnetická tmavá čočka je bezpečně spojená se světlou čočkou. Při změně světelných podmínek lze tmavou čočku jednoduchým způsobem oddělit.

Mirror

Zrcadlová úprava skel.

Multilens

Brýle se sadou vyměnitelných skel.

Multimirror

Zrcadlová úprava skel, jež je nejen modní a je nabízena v mnoha barevných odstínech, ale především ochrání vaše oči při vysoké intenzitě slunečního záření před její infračervenou složkou, která poškozuje oční sítnici.

Neckwarmer

Helma s technologií neckwarmer přináší uživateli obrovský komfort v oblasti pod helmou na krku. Systém Run je umístěn do měkkého flísového materiálu, čímže je zajištěno teplo a velké pohodlí v oblasti krční páteře.

Optical Glazing

Glazovaná skla

Optical insert

Možnost vložení dioptrických skel, které budou chráněny sportovními brýlemi.

Optimalized airflow

Speciální zakřivené čoček umožňuje proudění vzduchu v býlích tak, aby se brýle nezamlžovaly.

Over the Glasses

Zvětšený prostor uvnitř brýlí umožní jejich nošení přes dioptrické brýle.

Removable Earpads

Některé helmy Alpina mají odnímatelné kryty uší. V teplých a slunečných podmínkách, může uživatel kryty vyjmout s tím, že nedochází ke snížení ochranné funkce helmy. Při změně podmínek lze jednoduše kryty opět nasadit.

Rimless

U brýlí bez rámu je rám redukován na minimum a větší čočka umožňuje širší zorné pole. Brýle bez rámů jsou vhodné na lyžování v prašanu, protože prachový sníh se nechytá na rámu a nesnižuje vidění.

Run System

Ačkoliv je tento systém vyvinut již Alpinou delší dobu, dochází jeho neustálému vývoji. Speciálním kruhovým regulátorem je zabezpečeno dokonalé přizpůsobení upevnění helmy. Ovládání je možné i se sjezdovými rukavicemi.

Run System Ergo Pro

Vyvinutá verze upínacího systému Run. Stahovací kolečko je svým tvarem a komponenty uzpůsobeno k velmi snandému ovládání. Lze jej snadno uchopit a velmi snadno s ním lze manipulovat.

Run System Ergo Snow

Vyvinutá verze upínacího systému Run. Stahovací kolečko je svým tvarem a komponenty uzpůsobeno k velmi snandému ovládání. Lze jej snadno uchopit a velmi snadno s ním lze manipulovat.

Side Protection

Sluneční brýle s ochrannou boční clonou.

Skid Grip

Pogumované části na elastickém pásku, které slouží jako protiskluzová ochrana při nošení brýlí v kombinaci s helmou.

Small Size

Dodáváno také v malých velikostech.

Spherical Lens

Speciální zakřivení čoček směrem ven, které zajistí lepší periferní vidění a díky většímu prostoru uvnitř brýlí zabraňují zamlžování.

Twist Fit Nose 2.0

Twist Fit Nose 2.0 je vylepšením technologie Twist Fit Nose. Krom toho, že nosní opěrky mohou být rotovány do jakékoliv pozice, lze nyní nastavit i úhel mezi nosními opěrkami. Díky tomu brýle lépe sedí na nose.

Twist fix

Speciální páčka na rámu brýlí, díky které je vyndání a vyměnění skel velmi jednoduché.

Venting Frame

Otvory na spodních stranách rámu brýlí, které slouží pro lepší proudění vzduchu, čímž zabraňují zamlžování.

Venting Lens

Zajišťuje průchod vzduchu tak, aby nedocházelo k zapařování brýlí.

Venting System

Vzduchové ventily, které jsou umístěny na správných místech, zabrání nahromadění tepla a zajistí příjemné ochlazení.

Y-Clip

Nastavení pásků pomojcí spon do tvaru Y, díky kterým je jednoduché utáhnout pásek, aby helma při nárazu držela pevně na hlavě.